O mnie

Jestem mamą Oli :) Moja córeczka urodziła się pod koniec grudnia 2013 roku. Od momentu rozszerzania Jej diety postanowiłam sobie, że dania, które dla Niej przygotuję nie będą wyglądały jak mało apetyczne papki. Pozbawione smaku, aromatu i wyglądu. Skoro dla nas – dorosłych tak ważny jest wygląd potrawy czemu mielibyśmy nie zadbać również o najmłodszych? :)

Staram się by potrawy mojej córeczki były kolorowe, apetyczne i różnorodne. Chciałabym by wyrosła z niej prawdziwa smakoszka :)

Przy jedzeniu nie ograniczam Oli, nie martwię się gdy kuchnia wygląda jak pobojowisko. Ważne by dziecko uczyło się nowych konsystencji i smaków. Ola karmiona jest metodą BLW (Baby- led weaning, w skrócie BLW, to metoda karmienia dzieci, polegająca na stopniowym odstawianiu dziecka od pokarmów mlecznych (mleko mamy, mieszanka) całkowicie sterowanym przez dziecko.  Polega na ominięciu etapu papek i pozwoleniu dziecku na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku. ). Miałyśmy wzloty i upadki, nieraz łyżka szła w ruch ale uważam, że ta metoda jest niezastąpiona :)

Teraz Ola ma ponad 2 lata, je samodzielnie łyżką (nawet rzadkie zupy), widelcem i radzi sobie nawet z trudnymi daniami :) Lubi warzywa, owoce, ma swoje ulubione smaki ale jest też chętna do poznawania nowych.

Nie ograniczajmy naszych maluchów, niech same decydują o tym co zjedzą i ile. A my podsuwajmy im jak najwięcej smacznych potraw. Co prawda wiecznie brudne krzesełko do karmienia i dziecko nadające się tylko do kąpieli często zniechęca ale myślę, że warto to przetrwać :) Jedzenie jest też zabawą a nie tylko przykrym obowiązkiem :)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *